Moja oferta

Inwestycje w nieruchomości

Nieruchomości w praktyce nie mają konkurencji jeśli chodzi o bezpieczną lokatę kapitału. W szczególności w czasach szalejącej inflacji warto rozważyć różne opcje lokaty kapitału. Dysponuję atrakcyjnymi nieruchomościami do zainwestowania w różnych miejscach w kraju, już od 55 tys. złotych. Bieżąca analiza rynków i własne doświadczenia w zakresie inwestowania w nieruchomości pozwalają mi doradzić Ci w jaką nieruchomość zainwestować – zarówno z mojej oferty, jak i spoza niej.

Podnoszenie wartości nieruchomości

Czy zastanawiałeś się nad potencjałem nieruchomości? Co to jest? Od czego od zależy?

Najprościej mówiąc, jest to wszystko to, co potencjalnie można byłoby zrobić z daną nieruchomością aby jak najwięcej na niej zarobić – na co mogłaby być przeznaczona, aby osiągnęła swoją najwyższą wartość? Warto tu pamiętać o analizie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (o ile jest uchwalony dla obszaru, w którym znajduje się dana nieruchomość) albo, w przypadku braku Planu Miejscowego, o wytycznych Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Do tego należy dodać bardzo dobrą znajomość najbliższej i dalszej okolicy nieruchomości oraz lokalny rynek i jego specyfikę. Czasami właścicielowi najłatwiej i najtrudniej zarazem dostrzec potencjał nieruchomości, dlatego warto skonsultować się z osobą o „świeżym” spojrzeniu i pozbawioną ładunku emocjonalnego, który nie ułatwia racjonalnego i „chłodnego” postrzegania swojej nieruchomości.

Przykład: bardzo zaniedbanego domu na działce gruntu w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu nie można postrzegać jedynie przez pryzmat jego złego stanu. O jego wartości stanowi lokalizacja i to, czy można dom rozebrać i postawić nowy, a może działkę wykorzystać do prowadzenia działalności gospodarczej, na którą będzie największy popyt z racji miejsca? A może wreszcie domu nie da się rozebrać i należy rozważyć jego odrestaurowanie i sprzedanie po odpowiedniej do miejsca i walorów odnowionego domu cenie? Każdy z tych scenariuszy rzeczoznawca majątkowy wycenił by inaczej i otrzymałby zapewne inną kwotę wartości nieruchomości na koniec. Która z tych kwot byłaby prawidłowa? Najbardziej korzystna rynkowo, a więc i dla Ciebie.

Na czym więc polega podnoszenie wartości nieruchomości? Nie jest to sztuczne podnoszenie jej wartości, lecz oszacowanie jej wartości uwzględniając cechy jej i jej otoczenia rynkowego- prowadzi to do trafniejszego wyznaczenia ceny ofertowej, a w efekcie – do korzystniejszej sprzedaży.

Badanie stanu prawnego nieruchomości

Zanim wykonasz jakąkolwiek transakcję dotyczącą nieruchomości angażującą Twoje środki finansowe, warto zainteresować się jej stanem prawnym. Co to takiego? Jest to stan nieruchomości, który ustala się na podstawie m.in. dokumentów prawnych, takich jak: Księga Wieczysta (o ile jest prowadzona dla nieruchomości), wypis z Ewidencji Gruntów i Budynków i innych dokumentów, w zależności od rodzaju i przeznaczenia nieruchomości (np. Grunt zabudowany czy niezabudowany? Rolny? Mieszkanie? Dom? Itp.).

Co trzeba sprawdzić? Kto jest właścicielem nieruchomości wg. dokumentów? Czy stan faktyczny pokrywa się ze stanem w dokumentach? Co jeśli się nie pokrywa? Wtedy przechodzimy do regulacji stanu prawnego.

Finansowanie inwestycji w nieruchomości

Współpracuję ze sprawdzonymi pośrednikami finansowymi. Jeśli potrzebujesz choćby częściowego finansowania zakupu nieruchomości lub dalszej inwestycji – dzięki pośrednikowi finansowemu nie tracisz czasu i pieniędzy na poszukiwania najlepszej oferty spośród wciąż zmieniających się ofert banków. Dedykowane ekspertki po poznaniu Twoich potrzeb i sytuacji finansowej dobiorą najkorzystniejsze rozwiązanie. A co najważniejsze, oszczędzasz czas i to nie Ty płacisz za tę pracę.

Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości

Pomogę Ci korzystnie sprzedać Twoją nieruchomość, uzgodnię z Tobą strategię sprzedaży uwzględniając Twoje potrzeby (czy transakcja ma być szybka? Czy jak najbardziej korzystna? Co innego jest dla Ciebie istotne?). Specjalizuję się w mieszkaniach, domach, gruntach inwestycyjnych, nieruchomościach wakacyjnych (głównie na Warmii i Mazurach i Pomorzu Zachodnim, ale nie tylko).

Poszukiwanie nieruchomości dla Klienta

Znajdę „Twoją Metę”, a będzie to tym efektywniejsze, im lepiej poznam Twoje potrzeby i kryteria czyli co decyduje, że wybór będzie najtrafniejszy. Paradoksalnie – im więcej „zawężeń” poszukiwań (czyli: więcej wymagań co do poszukiwanej nieruchomości) tym celniejszy „strzał” i skrócone poszukiwania.

Dlatego – zanim rozpocznę poszukiwania dla Ciebie – będę chciała Ciebie poznać. Co zdecydowało, że szukasz nieruchomości? Jakie potrzeby swoje i ew. swoich najbliższych chcesz zaspokoić dzięki niej? Do czego Ci jest potrzebna? Czego nie chcesz i co w związku z tym zdecydowanie wykluczasz? Jakie masz wymagania co do miejsca, okolicy, infrastruktury w pobliżu nieruchomości? Jaki jest cel – samo posiadanie nieruchomości (inwestycja) czy dalsze korzystanie (np. postawienie domu na działce). I tak dalej, i tak dalej… Zarezerwuj godzinkę na rozmowę ze mną – gwarantuję, że nie będzie to stracony czas.

Wynajem nieruchomości

Czy wynajmowałeś kiedyś swoją nieruchomość? Jeśli tak, wiesz jakie ryzyka się z tym wiążą. Jeśli nie, to warto, abyś zwrócił uwagę na wiele czynników zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Zanim do decyzji dojdzie, warto:

  • wystawić ogłoszenie o wynajmie w liczących się portalach ogłoszeniowych (liczą się zasięgi);
  • zadbać o odpowiednie promowanie ogłoszenia;
  • pokazywać nieruchomość potencjalnym najemcom; odpowiednio zweryfikować potencjalnego najemcę. Co to znaczy? Chodzi o weryfikację jego dowodu tożsamości, ale również wypłacalności w odniesieniu do czynszu i miesięcznych opłat wynajmowanej od Ciebie nieruchomości. Sytuacja komplikuje się, jeśli to cudzoziemiec, których obecnie wielu na rynku wynajmu.
  • podpisać odpowiednio chroniącą Twoje interesy umowę.

Dobra wiadomość: wszystko wymienione powyżej mogę zrobić za Ciebie.
Zastanów się nad tym, gdyż ryzyko jest duże i mierzalne. Jak? Wysokość czynszu i opłat miesięcznych pomnożony przez liczbę miesięcy na które opiewa umowa. Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Projektowanie i wykańczanie wnętrz

Wykańczanie wnętrz kojarzy Ci się głównie z wykończeniem Ciebie, nerwami i nieskończoną liczbą godzin poświęconych na decyzje, doglądanie postępów prac itp? Mam na to sposób. Współpracuję z firmą dysponującą architektami wnętrz i sprawdzonymi ekipami remontowymi. Zlecając im wykończenie mieszkania czy domu masz gwarancję ceny, terminu i jakości. Brzmi świetnie, prawda? Zapraszam po więcej szczegółów!

Współpraca z prawnikami

Nieruchomości to dziedzina nieodłącznie związana z prawem. Przyjmując nieruchomość do sprzedaży albo znajdując nieruchomość dla klienta uwzględniając jego kryteria wyboru, badam stan prawny nieruchomości, o czym szerzej tu. Na tym etapie może pojawić się wiele kwestii do wyjaśnienia, zbadania albo uregulowania. Niekiedy jest to kwestia napisania prostego pisma do sądu, wydziału wieczystoksięgowego, a czasem potrzeba przeprowadzenia całego postępowania spadkowego. I tu przydają się sprawdzeni i doświadczeni w sprawach nieruchomościowych, cywilnych i innych powiązanych, prawnicy. Przy takich sprawach współpracuję ze sprawdzonymi prawnikami, pracującymi również w językach obcych (angielski, francuski). Polecam ich również, z pełną odpowiedzialnością, moim klientom, będąc przekonaną, że kieruję ich we właściwe ręce.

Współpraca z architektami

Mogę polecić Ci doświadczonych architektów, którzy zaprojektują Ci wymarzony dom, jego wnętrze albo zmodyfikują projekt według Twoich wymagań. Zaprojektują również zagospodarowanie całej działki.

Współpraca z rzeczoznawcami majątkowymi

Podczas mojej zawodowej drogi nawiązałam kontakt z rzeczoznawcami majątkowymi z różnych stron naszego kraju, których mogę Ci polecić. Jest to o tyle ważne, że rzeczoznawca najlepiej zna rynek, na którym działa. Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego jest wymagana przez przepisy prawa w określonych okolicznościach, nie musisz jej mieć do sprzedaży domu. Ale jeśli chcesz wiedzieć jaka jest wartość rynkowa na dzień wyceny Twojej nieruchomości, to warto rozważyć zlecenie jej wyceny. Rzeczoznawcy opracowują również opinie o wartości nieruchomości i inne powiązane z tym tematem, lecz należy pamiętać, że opinie nie mają waloru dokumentu urzędowego i nie muszą spełniać wymagań określonych przepisami prawa dla operatów szacunkowych. Często są więc tańsze niż operaty szacunkowe. Opinie natomiast mogą być bardzo przydatne w określeniu wartości za którą możesz sprzedać albo kupić daną nieruchomość, mogą również uwzględniać jej potencjał.

Współpraca z geodetami

Współpracuję z geodetami w różnych rejonach kraju. Ich pomoc jest nieodzowna przy wytyczaniu granic nieruchomości, sporządzania map dla różnych celów, np. pozyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Umów się na spotkanie

Jesteś zainteresowany ofertą?

Patrycja Ilasz-Kłoda

Właścicielka Twoja Meta
+48 799 090 593pilaszkloda@twojameta.com.pl
Contact Form